ANKARA'NIN HİKAYESİ CUMHURİYET'İN HİKAYESİDİR

Tarih boyunca önemli uygarlıklara ev sahipliği yapan Ankara, bundan 92 yıl önce İkinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından başkent ilan edildi. Emperyalizme karşı verilen Kurtuluş Savaşı’nın merkezi olan Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olarak 92 yıldır ülkemizin kalbi olmaya devam etmektedir.

Başkent Ankara ulu önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde egemen güçlere karşı verilen bağımsızlık savaşının en önemli sembolüdür. Ankara’nın başkent oluşu bir ulusun kaderinin değiştiği tarihsel süreçle anlatılabilir ancak. Laik, aydınlık ve demokratik Türkiye’nin temelleri atılmıştır bu şehirde. Ankaralılar, Büyük Devrimci Atatürk’ün kurduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin Ankara’nın başkentliğinde sonsuza dek yaşayacağının teminatıdır.

Biz Ankaralılar biliyoruz ki Ankara’nın hikayesi Cumhuriyetin hikayesidir. Ve bu hikayede kaybetmek gibi bir son olamaz. Ulu önderimizin Ankara hemşehriliğini kabul ederken de söylediği gibi Ankara’nın vatan mücadelesinde ayrı bir yeri vardır; tüm Ankaralılar bunu farkındandır ve de bunun onuru ve gururu ile yaşamaktadır. Aylin Nazlıaka da bir Ankara Milletvekili olarak Başkent’in sorunlarını ve çözüm önerilerini her fırsatta dile getirmektedir.