NAZLIAKA'YA ÖDÜL YAĞMURU

Aylin Nazlıaka, Milletvekilliği yaptığı 24., 25. ve 26. dönemde sivil toplum örgütleri tarafından birçok kez ödüllendirildi.

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, 2018 yılında Türkiye Spor Yazarları Derneği tarafından düzenlenen Arman Talay Anma Töreni'ninde "Yılın Siyasetçisi" ödülünü aldı. 2016, 2017 ve 2018'de Spor Ankara tarafından "Yılın Özel Ödülü"ne, 2014 yılında Uğur Mumcu Anma Gecesi’nde Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından “Yılın Siyasetçisi” ödülüne layık görüldü.

Nazlıaka, 2013 yılında insana ve doğaya ilişkin yaptığı çalışmalar nedeniyle Kültür-Çev tarafından “Yılın Politikacısı” ve Parlamento’daki çalışmaları nedeniyle Mebus Dergisi tarafından “Yılın Siyasetçisi” seçildi.

Nazlıaka, 2012 yılında Kamu-Der tarafından “Yılın Milletvekili” seçildi. Nazlıaka’ya ayrıca 2012 yılı içinde Sosyal Gelişim Enstitüsü Merkezi Derneği tarafından “Yaşama Dokunan İnsan” ve ANGİAD tarafından da “Başarılı Kadın Platformu” ödülü verildi.

Nazlıaka’nın milletvekilliği öncesinde de “Yılın  Genç İş Kadını” (İSGİAD), “Yılın İş Kadını” (Dünya Gazetesi), “ODTÜ Takdir Ödülü” (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) ödülleri bulunuyor.