ADD Dayanışma Yemeği

Tarih : 01 Haziran 2016

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Çankaya Şubesi dayanışma yemeğine katıldı. Nazlıaka burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi: 
Siyasi iktidar gün geçtikçe gerici ve karanlık politikalarını daha ağır şekilde uygulamaya çalışıyor. Ders kitaplarından kurucu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini çıkartmayla başladılar. Şimdi Atatürk ve Kurutuş Savaşı ile ilgili bölümleri değiştiriyorlar. Statlardan Atatürk’ün İsmet İnönü’nün ismini kaldırıyorlar. 
Cumhuriyet döneminin bize miras bıraktığı Atatürk Orman Çiftliğini kendi sarayları için katlediyorlar. Kaçak Sarayda oturan kendine padişah zanneden zat Atatürk ile ilgili öyle bir ruh haline bürünmüş durumdaki, her sabah kalktığında karşısında duran Marmara Köşkü’nü yıktırdı. Atatürk’ün gençlerle, halkla buluştuğu köşk yargı kararına rağmen yıkılmıştır. Bu iktidarın hem Atatürk’e tahammülsüzlüğünün hem de yargıyı yok saymasının en çarpıcı örneğidir. 
29 Ekim, 23 Nisan 19 Mayıs bu toplumun kültleridir. İktidar bu kökü kurutlar bu dalları kesmek için bayramlarımızı yasaklıyor. 
Terör bahanesiyle 19 Mayıs kutlamalarını iptal eden Kaçak Saray 8 şehidimizin olduğu gün binlerce davetlinin katıldığı şaşalı bir düğün düzenliyor. Buradan Kaçak Saray’da oturan zata sesleniyorum. Ne yaparsanız yapın bu milletin yüreğindeki Atatürk sevdasını Cumhuriyet aşkını silemezsiniz. Siz yasakladıkça yüzbinler akın akın Anıtkabir’e gidiyor. Gitmeye de devam edecektir. Bu milletin hamuru da mayası da Mustafa Kemal Atatürk’tür. 
Atatürk’ün ne sizin sevginize ne de ilginize ihtiyacı var. Buradaki gözleri ışıl ışıl parlayan gençler ve bu halkın sevgisi inancı yeter.