Aylin Nazlıaka Silivri Cezaevi'nde Tutuklu Gazetecileri Ziyaret Etti

Tarih : 20 Mart 2017

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka Cumhuriyet Gazetesi tutuklulularından Murat Sabuncu ve Kadri Gürsel'i Silivri Cezaevi'nde ziyaret etti. 

CHP Eski Genel Başkanı Altan Öymen ve Yurt Gazetesi muhabiri Ülkü Çoban'a ziyareti anlatan Nazlıaka, tutuklu gazetecilerin uğradığı hak ihlallerine vurgu yaptı. "Zaten olağanüstü önelemler alınan Silivri Cezaevi'nde 15 Temmuz'dan sonra güvenlik daha da arttırılmış. Elimdeki ıslak mendil bile taranarak içeri alındım. Mahkumlar küçücük odalarda, gardiyan nezaretinde görüşme yapabiiyorlar" dedi. 

Mektup, kitap, görüş gibi kısıtlamalara gidildiğini belirten Nazlıaka, "mahkumlar birbiri ile haberleşmesin diye tavanlara demir kafesler yapılmış. Yani gökyüzü bile yasaklanmış" diyerek tepkisini dile getirdi. Öte yandan her iki gazetecinin de moralinin yüksek olduğunu belirten Nazlıaka, "özgür ve aydınlık günleri hep birlikte inşa edeceğiz. 'Dokunanın yanmayacağı' günleri çok yakında kucaklayacağız" dedi. 

Haber detayları için;

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/silivri-cezaevi-nde-gokyuzu-bile-yasak-h24730.html

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/tutuklu-gazeteci-kadri-gursel-amac-disaridakileri-de-yildirmak-h24799.html,

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/703506/Aylin_Nazliaka_cezaevinden_mesaj_getirdi__Hakliligin_verdigi_ozguven_icindeler.html