Aylin Nazlıaka: "Sizi Son Kez Uyarıyoruz!"

Tarih : 18 Temmuz 2017

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Anıtkabir üzerinden başlayan çirkin tartışmalara ilişkin açıklama yaptı. 

Nazlıaka'nın açıklaması şu şekilde:

Atamıza Düşman Zihniyeti Çok Yakından Tanıyoruz!

AKP iktidarı başa geldiği günden bu yana gözünü Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istiratgahı olan Anıtkabir’e dikmekten çekinmedi. 
Anıtkabir'e yönelik defalarca tekrarlanan tehdit her seferinde gerek halkın duyarlılığı gerekse Meclis kararları ile durduruldu. Bir kez daha Cumhuriyet düşmanı zihniyetin Anıtkabir’e gözünü diktiğini gördük. Koruma kanununun askıya alınarak alanda daralmaya gidileceği ve imarlaşmaya zemin hazırlandığı bilgisini üzülerek öğrenmiş durumdayız. AKP ve onun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı koltuğunda oturan “adamı” yine halkın kutsalı ile kavga halinde. Biz bu zihniyeti çok iyi tanıyoruz. İller Bankası yıkımı esnasında enkaz önünde poz veren, Atatürk Orman Çiftliği sahasını vahşice katleden, diktiği ucubeler ile Ankara’nın tarihsel dokusuna zarar veren de aynı zihniyettir. Anıtkabir tartışmasız 80 milyon için milli bir değerdir. Her bir santimetrekaresi özenle ve bir mantık üzerine kurulmuştur. Atatürk’ün halkımıza armağan ettiği Atatürk Orman Çiftliği aynı vandalların eliyle yok edilmiş; rant alanına çevrilmişti. Ancak Anıtkabir’i itibarsızlaştırmaya, bir ulusun kaderini değiştiren kurucumuzun kutsal mekanına zarar vermek isteyenlere bir çift sözüm var: Kimse bizim gözümüzün içine baka baka yalan söylemesin! “Öyle bir çalışmamız yok” açıklamalarınız nafile. Karanlık ellerinizi Anıtkabir'den çekin; AOÇ arazisini de, talan ettiğiniz her bir yapıyı da aynı sözlerle katletmiştiniz. 
Anıtkabir’e kurduğunuz parkı nasıl yerle bir ettiysek; Anıtkabir çevresine dikeceğiniz her bir yapının akıbeti de aynı olacaktır! Kirli zihniyetinizi, rant odaklı yönetim anlayışınızı Türkiye’ye mal olmuş olan Anıtkabir’den uzak tutun! Adımlarınızı paranın yeşili, rantın büyüklüğü için değil; sadece bir kez olsun 80 milyon için atmayı deneyin. Sizi uyarıyoruz!