Bir Kere İstifadan Bir Şey Olmaz

Tarih : 23 Mart 2016

45 çocuğun cinsel istismara uğradığı Ensar Vakfı ile ilgili ““Bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” diyen Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na bir tepki de Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’dan geldi. 
Ankara Milletvekili Nazlıaka, Halkevci Kadınların Aile ve Sosyal Politikalara Bakanlığı önünde yaptığı basın açıklamasına katıldı. Nazlıaka burada yaptığı konuşmasında, Bakan Ramazanoğlu’nun yaptığı açıklamayla suçu ve suçluyu övdüğünü belirterek, “Böyle vahim bir olayın bir kere yaşanmış olması suçun ağırlığını hafifletmez. Mesele sayılar değil Sayın Bakan. Mesele çocuklarımıza tecavüz edilmesidir. Ensar Vakfı bu olaydan bal gibi sorumludur. Sizin göreviniz de bu olaylarda sorumluluğu olan vakıfları canla başla aklamak değildir” şeklinde konuştu.
Ensar Vakfı’nın daha önce de çocuklara yönelik taciz ve tecavüz olayları ile gündeme geldiğini belirten Nazlıaka, “Bir de Sayın Bakan olay olduğunda konuya müdahil olmayı marifet saymış. Sizin göreviniz olay olduktan sonra müdahil olmak değil bu tür olayların olmasını önlemek. olay olmadan önce neredeydiniz? Bu kurumların denetimleri yapılmıyor mu?” dedi.  
“Bizim için o kişinin o vakıfta bir saat bile geçirmiş olması önemlidir. Tıpkı sizin o koltukta bir dakika dahi oturmanız gibi” diyen Nazlıaka, Bakan Ramazanoğlu’nun çocuklardan ve kamuoyunda özür dileyerek istifa etmesi gerektiğini söyledi. Nazlıaka, “Bir kereden bir şey olmaz zihniyetindeki Bakana ben de bir kere istifa etmekten bir şey olmaz diyorum” dedi.