CHP'den Devlet Tiyatrosu Müdavimlerine Destek

Tarih : 17 Eylül 2015

CHP Ankara Milletvekilleri Aylin Nazlıaka, Devlet Tiyatrosu Müdavimleri olarak sosyal medyada bir araya gelen tiyatroseverlerin Küçük Sahne önünde düzenlediği protesto gösterisine destek verdi.

Daha önce Şehir Tiyatroları ile ilgili soru önergesi, Devlet Tiyatroları ile ilgili araştırma önergesi veren ve Genel Kurul’da konuyla ilgili konuşmalar yapan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, tiyatroseverlerle ve tiyatrocularla Küçük Sahne önünde bir araya geldi. Nazlıaka, Küçük Sahne önünde yaptığı kouşmada Devlet Tiyatroları ve Şehir Tiyatroları’nın yok edilmesine asla izin vermeyeceklerini söyleyerek, “Sanatçıya kibirli, ideolojik aktör diyen, Devlet Tiyatrolarını özelleştireceğim diyen bir Başbakan olabilir mi hiç? Ama yarım porsiyon başbakan olunca oluyor maalesef. Hep birlikte mücadele edeceğiz, tiyatroma dokunma diye sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. AKP Hükümeti unutmasın tiyatro virgüldür, nokta konulamaz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Nazlıaka, seyirciler ve tiyatrocularla birlikte Küçük Sahne’nin etrafında oluşturulan insan zincirine katıldı.