Gökçek'e Nazlıaka Şoku!

Tarih : 31 Aralık 2018

ASKİ'nin, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya ikamet ettiği sitede kaçak su kullandığı iddiasıyla açtığı dava reddedildi. Nazlıaka "Kaçak su kullandığım iddiasında bulunan Gökçek’in foyası bugün mahkeme kararıyla ortaya çıktı" dedi. 

Ankara 21. Asliye Hukuk Mahkemesinde görünlen davaya sunulan bilirkişi raporunda, Nazlıaka'nın kaçak su kullanıldığına ilişkin herhangi bir tespitin bulunulmadığı belirtilerek, "kaçak su kullanmadığı sonucuna varılmıştır" ifadeleri yer aldı. 

ASKİ avukatı, bunun üzerine yeni bir bilirkişi raporu alınması talebinde bulundu. Ancak Hakim, raporun olaya uygun, gerekçeli ve hüküm kurmaya elverişli bulunduğunu belirterek yeni bir rapor alınması talebini reddetti. Hakim, yargılamanın bittiğini bildirerek, Nazlıaka hakkındaki kaçak su kullandığı gerekçesiyle açılan davanın reddine karar verdi.

NAZLIAKA'DAN AÇIKLAMA

Nazlıaka kararın ardından yaptığı açıklamada, 2014'te Ankara'nın kirli su sorununu dile getirdiğini ancak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in her zamanki tarzıyla konuyu şahsileştirerek ve kendisini hedefe koyarak haksız ithamlarda bulunduğunu belirtti. Bunlardan birinin de kaçak su kullanım iddiası olduğunu, bu ithamın kendisini ve komşularını rencide ettiğini dile getiren Nazlıaka, "Kaçak su kullanmadığım mahkemece tescil edilmiştir" ifadesini kullandı. Nazlıaka, “Kaçak su kullandığım iddiasında bulunan Gökçek’in foyası bugün mahkeme kararıyla ortaya çıktı. Ona çamur at, izi kalsın mantığıyla siyaset yapılmayacağını öğreteceğim. Yine her fırsatta Ankaralıların sorunlarını dile getirmeye devam edeceğim. Gökçek laf değil hizmet üretsin. Korkutarak, sindirerek, iftira atarak beni susturamayacağını bilsin. Unutmasın ki; gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır” dedi.