Nazlıaka, Gölbaşı'nda Köyleri Ziyaret Etti

Tarih : 17 Eylül 2015

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara İl Başkanlığı tarafından yürütülen “köy ziyaretleri” projesi kapsamında Gölbaşı ilçesi köylerini ziyaret etti. Nazlıaka, Ankara İl Başkan Vekili Ali Ergin, İl Sekreteri Nevin Kurt ve İl Başkan Yardımcısı Ali Kurt eşlik etti.

Ballıkpınar, Hallaçlı, Gökçehöyük ve Oyaca köylerini ziyaret eden Nazlıaka, köy muhtarlarıyla da bir araya geldi. Hem vatandaşlar hem de muhtarlar köyleriyle ilgili yaşadıkları sorunları ileterek, “Senelerdir doğalgaz sorunumuz çözülmedi şimdi de ulaşım sorunu çıkardılar. Metrobüs uygulamasıyla Gölbaşı’ndan Ankara merkeze ulaşmak işkenceye dönüştü” diye konuştular.
Nazlıaka, Ankara’nın dört bir yanını gezdiğini belirterek “İlçelerin, köylerin isimleri farklı ama sorunlar hep aynı” diye konuştu. Nazlıaka, şunları söyledi: “Çiftçinin de emeklinin de sorunu geçim. 2002 yılında Türkiye’de mazotun kilosu 35 kuruştu, köylümüz 3 kilo buğdaya 1 litre mazot alıyordu. Şimdi ise 7 kilo buğdaya 1 litre mazot alır durumu geldi. 2013 yılında ise harman dönemi fiyatlarıyla köylümüz 8 kilo buğdayla 1 Litre mazot almaktadır. Ne yapsın bu çiftçi? Nasıl geçinsin? Tarım ülkesi Türkiye’yi saman ithal eder hale getiren başarısızlıklar birincisi AKP Hükümetidir. İşsizlik sorun, gençler perişan, kadınlar her yere yetmeye çalışıyor. Bu elbette böyle gitmeyecek, AKP Hükümetine cevabı vatandaşlarımız sandıkta verecek.”
Nazlıaka Hallaçlı mahallesindeki kadınlara CHP rozeti taktı ve kadınları ve gençleri siyasetin içinde daha aktif olmaya davet etti.