Nazlıaka O Programı RTÜK'e Şikayet Etti

Tarih : 21 Kasım 2017

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Beyaz TV'de yayınlanan programda Rasim Ozan Kütahyalı tarafından sarf edilen skandal sözleri RTÜK'e şikayet etti. 

Nazlıaka konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı: 

Rasim Ozan Kütahyalı Ekranlardan Uzak Tutulması Gereken Bir Meczuptur!

“Beyaz TV’de Boşnak halkını aşağılayarak skandal sözlere imza atan Rasim Ozan toplum sağlığı adına ekranlardan uzak tutulması gereken bir meczuptur. Beyaz TV bu tip kişileri ekrana çıkarmanın cezasını ödeyecektir.

Rasim Ozan Kütahyalı açıkça nefret suçu işlemiştir. Türk – Boşnak dostluğu yıllardır sürmekte ve göğsümüzü kabartmaktadır. Bu dostluğa, kardeşliğe ve Boşnakların mücadele dolu tarihine hakaret etmek kimsenin harcı değildir. Kendi hastalıklı dünyasında bir halkı aşağılamak ve ekrandan bu nefreti yaymak faşistliğin ete kemiğe bürünmüş halidir.

Bu konuda atılması gereken adımlar bellidir. Rasim Ozan Kütahyalı’nın kanaldan kovulmuş olması işlenen suçun üstünü örtmez. Beyaz TV işlediği suçun cezasını ödemelidir. Bu kez iktidarın 'abiliği' yetmeyecek, sonuna kadar sürecin takipçisi olacağız.”

Ne Olmuştu?

Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol isimli programda yorumculuk yapan Rasim Ozan Kütahyalı "kusturmalı Boşnak s..." diyerek Boşnak halkına hakaret etmiş, bunun üzerine Boşnaklar başta olmak üzere toplumun her kesiminden tepki göstermişti. Artan tepkiler üzerine Rasim Ozan Kütahyalı'nın işine son verilmişti.