Nazlıaka, Sincan'da Emeklilerin ve Çiftçilerin Sorunlarını Dinledi

Tarih : 17 Eylül 2015

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Sincan’ın Çoğulu Mahallesi’ndeki kahvehanede vatandaşlarla buluştu. İşçi ve memur emeklilerinin ağırlıklı olduğu kahvehanede, Nazlıaka’ya özellikle emekli maaşları ile ilgili sorular soruldu.

Nazlıaka’yı kahvehanede gören vatandaşlar, “Hayrola seçim mi var diye” sordular. Nazlıaka, vatandaşlara şöyle cevap verdi: “Cumhuriyet Halk Partisi olarak yarın seçim varmış gibi çalışıyor, vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyip çözüm üretmek için çalışıyoruz.”

Maaşlarına yapılacak zammın gecikmesinden yakınan emekliler, “Hepimizin kredi borcu, kredi kartı borcu var. Pek çoğumuzun kirada oturuyoruz. Hükümet, dünyanın en büyük ekonomisiyiz diyor ama bu bizim cebimize yansımıyor” diye şikayet ettiler. Aylin Nazlıaka, CHP’nin seçim dönemindeki projelerinin AKP hükümeti tarafından kötü kopyalarının yapıldığını belirterek, “Genel Başkanımız mitinglerde emeklilere seslendi, sorunların nasıl çözülebileceğini anlattı. İntibak Yasası dedik AKP eline yüzüne bulaştırdı, kötü bir kopyasını yaptı” diye konuştu.
Kahvehanedeki vatandaşlar CHP’den büyük beklentileri olduğunu söyleyerek, “Sesiniz daha çok duymak istiyoruz. Öğrencilerin, emeklilerin, işçilerin, çiftçilerin daha çok yanında olun” dediler.
Nazlıaka, kahvehaneye gelen Mardinli çiftçileri de dinledi. Çiftçiler; mazot, gübre ve tarım ilaçlarının fiyatlarının yüksekliğinden yakındılar. Nazlıaka, çiftçilere şunları söyledi: “Soğanın kilosu 80 kuruş iken mazot 4 TL. İki şişe tarım ilacı bir ton soğana denk geliyor. Daha önce 4 kg buğdaya 1 lt mazot alınırken şimdi 6.5 kg buğdaya 1 lt mazot alınıyor. Çiftçi nasıl kazanacak? Hükümet, tarımı yok etmek için büyük çaba sarf ediyor. Bu sorunları Meclis’e taşıyoruz, taşımaya da devam edeceğiz.”
Daha sonra çiftçilerle birlikte tarlaları görmeye giden Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, mevsimlik işçilerinin yaşam koşullarının düzeltilmesi için gerekli girişimleri yapacağını söyledi.