O Vekil Evinin Kapılarını Açtı

Tarih : 17 Eylül 2015

Bakan Arınç ile yaşadığı “organ” tartışması sonrasını “İnanılmaz destek var” diye aktaran, Twitter’da trend topic olduğunu belirten CHP’li Nazlıaka, “Sonuçta bu bir insanlık meselesi” vurgusunu yaptı. Nazlıaka, “Genel Kurul'da olanlarla ilgili bir telefon bile etmedi.” dediği Aile Bakanı Şahin’e de sitem etti.

CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka ve ailesi, Meclis’teki bütçe görüşmeleri sırasında yaşanan “organ” tartışmasının ardından kapılarını ilk kez HABERTÜRK’e açtı. İşte olay sonrası Nazlıaka ve eşi viyolonsel sanatçısı İzzet Nazlıaka’nın açıklamaları.

DESTEK: (Eleştiri varmı?) İnanılmaz destek var.Muhalefetten pek çok kadın vekil aradı. Twitter’da trend topic olmuş. Sonuçta bu bir insanlık meselesi. Yalnız Aile Bakanı Fatma Şahin’e sitemim var. Annesi vefat ettiğinde, sağlık sorununda ya gidip konuştum, ya telefon açtım. Onun için kendisinden bu konuya insani bir duyarlılıkla yaklaşmasını beklerdim.

CİLVE-İMA: (Olay bakışma iddiası ile başladı, buraya nasıl geldi) O gün Sayın Arınç’ın FP Milletvekili iken 2000’de yaptığı bir açıklamanın bugünkü görüşlerinin tam tersi olduğunu tutanaklarla açıkladım. Tutanakları da kürsüden gösterdim. Doğal olarak o sırada dönüp kendisine baktım. Kendisinin bilinçaltı, bir kadın ile erkek arasındaki diyaloğu sadece cezbeden ve cezbedilen olarak algılıyor demek ki. O gün bana psikolojik şiddet uygulanmıştır. İlla fiziksel şiddet uygulanması gerekmez.

VAJİNA: (Vajina kelimesini kullanmaktan pişmanmısınız) Asla asla asla pişman değilim. Kadının bedeni üzerinden siyaset yapılan bir ortamda benim yaptığım o organın bilimsel terimini kullanarak yapılan bir açıklamadır.

ÇOCUKLAR: Oğlum Berke 12, Demir ise 4 yaşında. Berke siyasetle ilgileniyor. Kabinenin yarısının isimlerini rahatça sayar. Web sayfam çökertildiğinde “Anne üzülme, siyasette olur bunlar” demişti.

KADIN HAKLARI: Davayı haftaya açıyorum. Avukat arkadaşlardan çok büyük destek var. Vekâlet vereceğim avukatlardan biri erkek, biri kadın olacak. Bu davadan tazminat kararı çıkarsa onu da kadın hakları ile ilgili bir alanda kullanacağım.

ARINÇ’IN EŞİ: (Söylemek istediğiniz bir şey varmı) Kendisinin de (Münevver Arınç) bu duruma üzülmüş olmasını, daha da önemlisi bu üzüntüyü dile getirebilmiş olmasını ümit ederim.