TMSF'ye Devredilen Adularya Madencilik'te Çalışan İşçiler Aylardır Maaş Alamıyor!

Tarih : 28 Temmuz 2017

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, TMSF'ye devredildikten sonra maaşları ödenmeyen Adularya Madeclik bünyesinde çalışan işçileri ziyaret etti. Nazlıaka, Beypazarı'nda bulunan şirketin çalışanları ile yaptığı görüşmede çözüm çağrısında bulundu. Aylin Nazlıaka'nın konu ile illgili açıklaması şu şekilde: 

"TMSF’ye devredildikten sonra aylardır maaşını alamayan işçileri dün ziyaret ederek çözüm için kolları sıvadık. Yüzlerce işçi eve ekmek götüremez durumda. Haklı olarak durumlarını “bıçak artık kemikte” diyerek tanımlıyorlar. 
Yerin altında iş güvencesinden yoksun olarak çalışan işçiler bir de maaş alamamanın kaygısı ile başbaşa bırakılmışlar. Bir işçinin söyledikleri boğazımda düğüm oldu: “Çocuğum parka giderken ‘baba, senden bir şey istemeyeceğim. Yeter ki parka gidelim’ diyor” dedi. Bir başka işçi kardeşimiz bana cebinde taşıdığı intihar mektubunu gösterdi. En kısa zamanda yetkili kişilerle görüşerek Adularya Madencilik’te yaşanan hak gaspının sonlanmasını sağlayacağız. Hiçbir işçinin ekmek kaygısı duymadan çalışmasını istiyoruz. Milletin vekili olarak bu haksızlığa bir çözüm bulunana kadar işçi kardeşlerimin sesi olacağım."