KADINLAR İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR

Kadına yönelik şiddet bir zihniyet sorunudur ve işlenen cinayetler politiktir. Kadını toplumun öznesi değil nesnesi olarak gören anlayış onu hiçleştiriyor, kadın bedenini siyasete malzeme ediyor. Hükümet yetkilileri kadınların kaç çocuğu nasıl doğuracağına karışan, bedenleri üzerinden tahakküm kurmaya yönelik politikalar üreten, muhalif kadınları hedef gösteren, miting alanlarında yuhalatan zihniyetin temsilcisidir. Biz bu ülkede hamile kadınların sokakta gezip gezemeyeceğini, kahkaha atıp atamayacağını tartışır hale getirildik. Bu anlayışı reddediyoruz.

AKP iktidarı döneminde 14 binden fazla kadın öldürüldü. Kadına yönelik şiddet yüzde bin 400 arttı. Kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri meşrulaştırıldı.

İşte bu nedenle Meclis’te kadınların sesi olmaya çalışan Nazlıaka: “Kadınlar güçleri yettiği ölçüde her alanda mücadele veriyor. Neyse ki Türkiye’de her geçen gün daha da güçlenen bir kadın örgütlenmesi var. Bu ülkeye yeniden demokrasiyi de, hukuku da barışı da kadınların getireceğine inanıyorum. Ben de bir kadın ve bir milletvekili olarak bu mücadelenin ön saflarında olmaya devam edeceğim. Biz bu kara tabloyu yine kadın dayanışmasıyla çözeceğiz” dedi.